Balmumcu İSG Kursu

Balmumcu İş Güvenliği Kursu,Balmumcu A Sınıfı İş Güvenliği Kursu,Balmumcu B Sınıfı  İş Güvenliği Kursu,Balmumcu C Sınıfı İş Güvenliği Kursu,Balmumcu İşyeri Hekimliği Kursu,Balmumcu İşyeri Hemşireliği Kursu, Balmumcu İSG Kursu,Balmumcu A Sınıfı İSG Kursu,Balmumcu B Sınıfı İSG Kursu,Balmumcu C Sınıfı İSG Kursu,Balmumcu İşyeri Hekimliği Eğitimi,Balmumcu İşyeri Hemşireliği Eğitimi

Balmumcu İSG Kursu | +90 538 659 97 18

Balmumcu İSG Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğiticiler, en kaliteli eğitim materyalleri, güleryüzlü çalışanlarımız ile A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı iş güvenliği kursu, İşyeri hekimliği kursu, İşyeri hemşireliği kursu vermekteyiz.  Yeni Uzman Akademi olarak her ne kadar merkezi yerimiz Ankara-İstanbul-İzmir-Bursa-Antalya-Diyarbakır olsa da uzaktan eğitim sayesinde Türkiye’nin her yerine İş Güvenliği Kursu Eğitimleri vermekteyiz.

Balmumcu İSG Kursu
Balmumcu İSG Kursu

İş Güvenliği Nedir?

İSG kısaltmasıyla iş hayatında yoğun olarak karşılaştığımız iş güvenliği tanımını; “İşyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilecek işe ve işçiye zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır” diyebiliriz.

İş güvenliği, dış etkenlerden bağımsız olarak öngörülebilir bir gelecekte işe sahip olduğunuza dair bir güvencedir. Aynı zamanda işverenin üretimden memnun olduğu ve çalışana değer verdiğinin de bir göstergesidir.

Yeni Uzman Akademi İş Güvenliğini Açıklıyor

Elde edilen veriler, gerçek veya algılanan iş güvencesizliğinin önemli bir işyeri stres kaynağı olduğunu açıklar. Ayrıca iş güvencesizliğinin, işyeri sağlığı ve üretkenliği üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu belirtilir. belirtmektedir. İşyeri stresi, çalışan sağlığı üzerinde önemli bir olumsuz faktör olarak tanımlanır. İşyerinde stres, devamsızlık, hastalık, akıl hastalığı, düşük sağlık, kötü güvenlik kararları ve güvenlik prosedürlerine uyumun azalması sebebiyle üretkenliğin azalmasıyla da ilişkilidir. İş güvenliği ile ilgili stres, iş güvenliğini tehlikeye sokan gerçek faktörlerin farkına varılmasından veya çalışanlarda güvensizlik duygusu yaratan yanlış yönetim uygulamalarından kaynaklanabilir.

İş Güvenliğinin İş Hayatımıza Kazandırdıkları

İş güvenliği olduğunda, işçi de işveren de daha güvendedir. Çeşitli koşullar iş kaybına sebep olabilir.  Bazı durumlarda sizin hatanız dahi olmayabilir.

  • İş güvenliği, işsiz kalma riski olmadan işinizi sürdürmenizin güvencesidir.
  • İş güvenliği sayesinde; iş yerinde mevzuatlara uyum sağlanır.
  • Üretim ve denetimlere karşı stratejik planlamalar yapılır.
  • Çalışanların, işyerindeki olumsuz etkilerinden korunmasını sağlar.
  • Çalışanların ve müşterinin memnuniyetinin artmasını sağlar.
  • Yasal prosedürlere uyum sürecini hızlandırır.
  • İş ve işçinin performansı artar.
  • Üretim süreci hızlanır.
  • İşçilerin işyerinde maruz kalacakları riskler azaltılmış olur.

Yukarıda kaleme aldığımız maddeler iş güvenliğinin yüzlerce yararından sadece bir kaçı. Yalnız özet olarak şunu da belirtmeliyiz ki iş güvenliği hem çalışan hem de işveren için olmazsa olmaz bir kavramdır.

İş Güvenliği Kimlerin Görevidir?

İş güvenliği genel anlamda devlet kontrolünde yürütülen bir konudur. Haliyle iş güvenliğinde birinci derece sorumlu devlettir. Kurum bazında baktığımızda ise iş güvenliğinden sorumlu işveren / işveren temsilcisidir. İş güvenliği hizmetleri ise kurumlarda bu işle ilgili gerekli eğitimleri almış kişiler yürütür. İş güvenliği hizmetlerini yürüten kişiler iş güvenliği uzmanı unvanı ile anılırlar.

İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş güvenliği uzmanı, usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, teknik elemanı ifade eder.

Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olunur?

İş güvenliği uzmanı olabilme kuralları Çalışma Bakanlığınca belirlenir. İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin öncelikle uygun bölüm ve programlardan mezun olması gerekir.

İş Güvenliği Uzmanlığı İçin Uygun Bölüm ve Programlarlar Hangileridir?

İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin;

Mimarlık fakülteleri, mühendislik fakülteleri, teknik eğitim fakültelerinden, fen fakültelerinin; fizik, kimya, biyoloji bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının iş sağlığı ve güvenliği programlarından mezun olmaları gerekir.

Yukarıda yazılı fakülte, bölüm ve programların dışında diploma sahibi olanlar iş güvenliği uzmanı olamazlar.

Balmumcu İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimini Nereden Alabilirim?

İş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini yalnız Çalışma Bakanlığının yetkilendirdiği kurumlar verebilir. Balmumcu İSG Kursu veren Yeni Uzman Akademi olarak Bakanlığımızın tüm direktiflerine uygun bir şekilde uzman eğitim kadrosu, geniş sınıflar, yardımcı kitaplarımız ile en iyi iş güvenliği kursu eğitimlerini vermekteyiz. Kurumumuz iş güvenliği kursu bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan altı farklı ilde yedi şubeyle iş güvenliği eğitimleri düzenler. İş güvenliği kursu alanında akla ilk gelen isim olan Yeni Uzman Akademi iş güvenliği uzmanlığının tüm sınıflarına yönelik eğitimler düzenler. Eğitimlerini bakanlığın belirlemiş olduğu plan ve programlara sadık kalarak düzenleyen Yeni Uzman Akademi iş güvenliği kursu bu alanda başarının odak noktası olmuştur.

İş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi, İstanbul Esenler, İstanbul Pendik, Antalya, İzmir, Bursa, Diyarbakır şubeleri aracılığıyla uzaktan eğitim olarak gerçekleştirir. Yeni Uzman Akademi ’de iş güvenliği kursları uzaktan eğitim olarak yapılır. Bu nedenle kursiyer adaylarımız nerede olurlarsa olsunlar, ev konforunda internet aracılığıyla derslerimize katılabilirler. İş güvenliği kursu denilince ülkemizde akla gelen ilk kurum olan Yeni Uzman Akademi eğitimlerinin kalitesi ve bire bir iletişimle ön plana çıkmıştır. Yeni Uzman Akademi iş güvenliği kursu 8 yıllık tecrübe ile yoğrulmuş eğitim firmasıdır. Eğitim kalitesinden ödün vermeden başarı yolunda adım adım ilerleyen kurumumuz Yeni Uzman Akademi iş sağlığı ve güvenliği kursu sektöre her yıl yüzler yeni isim kazandırmaktadır.

Yeni Uzman Akademinin Başarıdaki Sırrı Nedir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında ülkemizin önde gelen kuruluşu Yeni Uzman Akademi’nin başarısının aslında bir sırı yok, sırları var.

Eğitim kurumumuzun başarı grafiğinin yüksek olmasında en büyük pay kurum çalışanlarının içtenlik ve samimiyetidir. Ayrıca eğiticilerimizin özverili çalışmalarını da göz ardı etmememiz gerekir.

İş sağlığı ve güvenliği alanında sadece bir ilde hatta tek şubede olmak yerine 6 farklı ilde 7 şube ile hizmet vermesi de ulaşılabilirliği artırdığından Yeni Uzman Akademi’nin gücüne güç katmaktadır. Derslerimizin uzaktan eğitim modeli ile yapılması, kursiyerlerimizin diledikleri yerden derslere bağlanması için iyi bir fırsat tanıyor. Bu da zaman ve para tasarrufuna katkı sağlıyor.

Sizlerin eğitim kurumu iş sağlığı ve güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi iş güvenliği uzmanlığının bütün sınıflarında (a,b,c) eğitim verdiği gibi işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursları da düzenler. Bu kurslar da yine Çalışma Bakanlığının Yeni Uzman Akademi’ye verdiği yetki ile gerçekleştirilir.

İş sağlığı ve güvenliği denildiğinde akla gelen ilk isim olan Yeni Uzman Akademi eğitimlerini uzaktan eğitim modeli gerçekleştirmekle birlikte; bu eğitimleri Türkiye’nin en tanınmış eğiticilerinin rehberliğinde gerçekleştirir.

Online iş sağlığı ve güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerini her sınav öncesi güncellenen ders kitapları ile destekler. Ayrıca dijital materyallerle Yeni Uzman Akademi iş güvenliği kursiyerlerinin hep bir adım önde olmasına katkı sağlar.

Balmumcu İSG Kursu,Balmumcu A Sınıfı İSG Kursu,Balmumcu B Sınıfı  İSG Kursu,Balmumcu C Sınıfı İş Güvenliği Kursu,Balmumcu İşyeri Hekimliği Kursu,Balmumcu İşyeri Hemşireliği Kursu Eğitimleri vermekteyiz.

Siz de Yeni Uzman Akademili olmak ve önde olmak istiyorsanız; online eğitimlerimiz için bir an önce kaydolun. Yeni Uzman Akademi iş sağlığı ve güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi, işyeri hekimliği, işyeri hemşireliği, iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri için siz değerli kursiyer adaylarımızı bekliyoruz.